وقتی دلتنگ یک اتفاق خوش هستی !

خزه را بهارفکر می کنم توی یکی ازسفرها ،قبل از حرکت از یک کتاب فروشی جالب توجه توی مسیر خریدم و ماند بعدش توی کتابخانه ام . مامانه خواندو خوشش آمد وبعد هم من دوباره نخواندمش تاهمین چند وقت پیش. هفته ی پیش "خزه " را تمام کردم و فکر می کنم پیشنهاد خوب ودلچسبی باشد برای شبهای سردپاییزی اتان اگربخزید زیرپتو لیوان چای هم دم دستتان باشد و درگیر اتفاقات دهکده ی کوچکی بشوید در حومه ی پاریس . خزه ریتم آرامی دارد . آرام هم پیش میرودو تا انتها تقریبا این آرامش را حفظ می کند بعد یکهو ناگهان بی مقدمه غافلگیر می شوید و همین است که خزه را خواندنی تر میکند . شاید بعضی جاها از راوی بدتان بیاید شاید حوصله اتان را سر هم ببرد و شاید دلزده شوید از این آدم . منتها رهایش نمی کنید .دوست دارید بدانید آخرش چه می شود  .. از حق نگذریم که ترجمه ی شاملو هم بی تاثیر نیست در جذابیت کتاب .

خزه/  هربر لو پوریه /ترجمه احمد شاملو /انتشارات نگاه  6000تومان (چاپ دوم 1388)

 

دارم برنامه ی هفته ی آینده ام را چک میکنم ، یک هفته ی پر مشغله وگیج و ویج کننده در پیش دارم . که امیدوارم در عین شلوغ پلوغ بودن سرم ، بهم خوش هم بگذرد ، این از همه مهم تر است . این روزها زیادی توی نخ مطلوبیت ام . زیادی دارم به این "مطلوبیت " بها می دهم. شاید عوض تمام این همه سالهایی که نشد ، چیزی حاصل.. نمیدانم. یک سفر کوتاه یک روزه  هم در پیش دارم :"هی ! دلم برات تنگ شده بد اخلاق "  با آخرین توان باقیمانده تلاش می کنم...."این هم بخشی اززندگی همیشگی ام است نه؟"

 

/ 4 نظر / 21 بازدید
س.ش

قلم دلنشینی دارید[گل]

مهدی (دنیای سلامت)

خدایا از عشق امروزمان چیزی برای فردا کنار بگذار. نگاهی ، یادی ، تصویری ، خاطره ای برای هنگامی که فراموش خواهیم کرد روزی چقدر عاشق بودیم **** سلام دوست عزیز [گل] دعوتت میکنم به وبلاگ دنیای سلامت با آپ جدید "مروری بر خواص خوراکی‌های پاییزی" "چه کنیم تا شب‌ها خوب بخوابیم؟ " منتظر حضورت پرمهرت هستم [گل][بدرود]

سپید

خزه خوب است .. خیلی خوب .. سفر خوشی داشته باشیو اینا .. راستی مهرگانتم مبالک [گل]

نادیـــــــا

سلام اجی جونم من که تمایلی به خوندن خزه ندارم [مغرور] اجی امیدوارم بهت خوش بگذره